Srečno, Kekec ali Kako je ”slepa Mojca” obiskala Glazijo

V torek, 21. 11. 2023 ob 16.30 uri je domske otroke v šolski jedilnici obiskala slovenska igralka Blanka Kos (nekoč Florjanc), ki je najbolj znana po svoji vlogi slepe Mojce v priljubljenem slovenskem celovečercu iz leta 1963 – Srečno, Kekec! Gospo Blanko smo povprašali kako je prišla do nastopa v filmu, kako je uspešno igrala slepo deklico, kakšne so bile posebnosti ob snemanju filma, kako se je razumela s Kekcem in Rožletom in še mnogo drugih vprašanj, na katere smo dobili zanimive in na trenutke tudi zabavne odgovore. Dogodek sta z izbranimi skladbami iz filma glasbeno popestrili sodelavki Neža in Mojca, med dogodkom pa smo si ogledali tudi nekaj izsekov iz filma. Na koncu je sledilo seveda fotografiranje, gospa Blanka pa je otrokom prinesla tudi nekaj sladkega za pod zob, da je bilo srečanje še slajše.