Tradicionalni slovenski zajtrk

V šoli se učenci pretekli teden pripravljali in ustvarjali na temo Tradicionalnega slovenskega zajtrka. Lahko bi zapisali, da so bili pridni kot čebelice in je rojilo kot v panju.

V petek, 18. 11. 2022, smo namreč praznovali dan slovenske hrane in izvedli Tradicionalni slovenski zajtrk. Letošnji slogan Tradicionalnega slovenskega zajtrka je »Zajtrk z mlekom – super dan!« Učenci naše šole so se poleg lokalno pridelanega mleka, podprli z lokalno pridelanimi živili- kruhom, maslom, medom ter jabolki.

V vili Regini so učenci skupaj z učitelji pripravili skupen prostor, si pripravili pogrinjke ter si postregli s pravim slovenskim, tradicionalnim zajtrkom. Dobili pa smo tudi poseben obisk – obiskala sta nas čebelica in čebelar, spremljal pa ju je tudi panj.

Po zajtrku je »čebelja druščina« odšla na izlet tudi po matični stavbi, kjer so obiskali učence, ki so bodisi še zajtrkovali bodisi so izvajali različne aktivnosti na temo lokalno predelane hrane, spoznavali pomen čebelarstva itn.