Obiski na domu in izvajanje učne pomoči v šoli

Spoštovani starši / skrbniki, dragi učenci!

Čeprav si najbrž vsi želimo, da bi se učenci čim prej lahko vrnili nazaj v šolske klopi, je za enkrat še to nemogoče. decembrski čas je za vse nas najlepši del leta, ko je utrip na šoli prazničen, drugačen od preostalih mesecev, vendar tega v letošnjem šolskem letu na žalost ne moremo doživljati.

Najbrž prav vsem manjka pristen človeški stik, toplina, stisk roke ali »petka« :), lep pozdrav za dobro jutro, nasmeh, …

Starši / skrbniki in učenci se doma soočate z različnimi vprašanji, stiskami, težavami, kar je za to obdobje nekaj povsem običajnega. Poveste nam, da učenci pogrešajo sošolce, učitelje.

Da bi vam pri tem lahko pomagali, smo se na šoli organizirali tako, da vam ponujamo naslednje:

• obisk na domu
    • sprehod, igra, pogovor z otrokom, pomoč pri šolskem delu ali dostopu do učnih gradiv;
    • pogovor, nasveti staršem / skrbnikom.

Na ta način vam želimo polepšati kakšno urico v dnevu in vam pokazati, da nam je mar za vse vas.

60 učencev smo do sedaj že obiskale in odzivi njihovih družin so zelo dobri.

Če želite, da obiščemo tudi vas in vašega otroka, nas kontaktirajte.

• Izvajanje učne pomoči v šoli

Zavedamo se, da je marsikateremu učencu delo na daljavo izjemno težko, da nima motivacije in da učnemu delu na daljavo težko sledi. V kolikor se s podobnimi težavami srečuje tudi vaš otrok, smo vam v šoli na voljo, da vaš otrok pride v šolo in del učnega dela individualno opravlja v šoli, kjer mu lahko šolske svetovalne delavke pomagamo.

V vseh primerih šolske svetovalne delavke poskrbimo za upoštevanje vseh varnostnih ukrepov.

KONTAKTI ŠOLSKIH SVETOVALNIH DELAVK:

Damjana Goličnik, psihologinja: damjana.golicnik@osglazija-celje.si; 03 425 13 03

Gabrijela Žlof Leskovšek, socialna delavka: gabrijela.zlof@osglazija-celje.si; 03 425 13 07

Monika Mavhar, psihologinja: monika.mavhar@osglazija-celje.si; 03 425 13 06

Nuša Kramberger, psihologinja: nusa.kramberger@osglazija-celje.si