Domska božična večerja z glasbenimi gosti

V torek, 19. 12. 2021, smo kot vsako leto za domske otroke pripravili slavnostno božično večerjo. Letos so nas obiskali prav posebni glasbeni gostje in sicer nam je zagodla skupina D Brincl Bend, ki že vrsto let preigrava irsko folk glasbo, v katero uspešno vključi tudi koščke slovenske ljudske glasbe. Brincli so nas nasmejali, nas animirali k petju in plesu, izzvali pa so tudi naše možgančke, saj so pripravili kar nekaj nagradnih vprašanj, na katere se je vsekakor splačalo pravilno odgovoriti, saj je bila nagrada njihova zgoščenka (CD).

Zabavali so nas skoraj eno uro, vendar pa to še ni bilo vse, tik pred večerjo so otroci z glasnimi klici priklicali nikogar drugega kot Božička! Dobri mož je otroke nagovoril, jih zaprosil za dve pesmici, nato pa vsakemu poklonil lepo darilo. Slavnostna večerja pa seveda ne obstaja brez hrane, zato smo se prepustili dobrotam naših kuharjev, za piko na i pa je letos poskrbela kar ga. Rebeka z otroki, saj so za ta namen spekli odlično potratno potico, ki je nismo mogli prehvaliti. S polnimi trebuščki, nasmejanih lic in polni lepih vtisov smo tako zaključili najlepši praznični večer.